Вітальня є центром житла. Саме в цій кімнаті вільний час збираються всі домочадці, щоб провести час разом: поділитися новинами, враженнями, обговорювати різні питання, подивитися фільм… Також вона використовується для прийому гостей, тут відзначають свята. Тому її оздоблення повинно бути комфортним і привабливим. Важливо, щоб стиль інтер’єру відповідав характеру господарів.
Мода проникла в різні сфери нашого повсякденного життя, впливає вона і на атмосферу житла. Всім хочеться, щоб меблі для вітальні були стильними і сучасними. На щастя, сьогодні в тренді простота, практичність та комфорт. У той же час при впорядкуванні будинку потрібно прислухатися до власних вподобань.
Вибираємо стиль вітальні
Трендова лаконічність в поєднанні з комфортом проглядається в скандинавському і японському стилях. Також ці риси притаманні мінімалізму і хай-тек. Але не слід забувати про існування й інших напрямів дизайну, які завжди будуть актуальні.
- Модерн. Комбінація чітких плавних ліній з рослинними візерунками з акуратними елементами декору є його відмінними рисами.
- Прованс. Цей стиль непідвладний часу. Завжди знайдуться любителі по-французьки милої і затишної атмосфери, яка характеризується особливої витонченістю і екологічністю.
- Класика. Більше підійде для просторих віталень. Цей стиль відрізняється поєднанням затишку з деякою строгістю.
- Арт деко. Особливості стилю – розкіш і барвистість, різкі лінії і контрастні поєднання. Він підійде любителям дорогих предметів декору.
Часті помилки в інтер’єрі вітальні
Як упорядкувати свій будинок вирішує кожен самостійно. Але є певні рекомендації, з якими Ваша вітальня буде виглядати стильно і комфортно. Для цього потрібно постаратися уникнути найпоширеніших помилок.
Розставляти меблі під стінами. Якщо Ви не хочете, щоб Ваша вітальня була схожа на музейний зал, то краще добре продумати планування меблів. Наприклад, журнальний столик і крісло можна поставити по центру кімнати.
Використовувати багато яскравих кольорів відразу. Навіть якщо Вам всі вони подобаються, краще все-таки вибрати один і відтінити його нейтральним кольором. Інакше кімната буде схожа на строкатий балаган.
Вибирати невідповідні за розмірами меблі. У звичайних квартирах вітальні не надто великі. Однак часто можна побачити там дивани кутові занадто великих габаритів. Вони візуально «з’їдають» місце. Також безглуздо виглядають в просторих вітальнях мініатюрні меблі.
Недооцінювати освітлення. За допомогою освітлення різної потужності можна вигідно розставити акценти. Крім основної люстри під стелею можна зробити ще кілька дрібних світильників на стінах, столику або ж поставити торшери. І використовувати їх за потребою, адже часто верхнє яскраве світло не потрібне.